W świecie powieści kryminalnych

Żyjemy w czasach, kiedy powieści kryminalne cieszą się ogromną popularnością. Jeżeli mamy do czynienia z dobrym autorem, to możemy być pewni, że treść książki wciągnie nas i nie będzie chciała tak łatwo wypuścić. Takie książki na pewno tworzy Katarzyna Bonda – jedna z najlepszych, współczesnych autorek w ostatnich czasach. Polska dziennikarka, która obecnie cieszy się ogromną sławą i przy swoim boku ma wiernych fanów, jak również przeciwników. Na swoim koncie ma już wiele genialnych książek, a wśród nich znacząco wyróżniają się dwie serie powieści. Jedna z nich opowiada o Saszy Załuskiej, a druga o Hubercie Meyerze. Ona i on to profilerzy policyjni, którzy na ogół mają do rozpracowania najtrudniejsze sprawy. Wydawać by się mogło, że nikt nie jest w stanie ich rozwiązać. W takich sytuacjach wzywana jest Sasza lub Frank, którzy nie tylko muszą radzić sobie z tajemnicami, ale również bardzo często z własnymi słabościami. Katarzyna Bonda to wyjątkowa osobowość, która zasługuje na uwagę.

“Florystka”

Hubert Meyer współpracował przez długi czas z policją. Uważany był za najlepszego, ale w końcu i on popełnił błąd. Pomylił się w profilu, który był dla niego i dla innych osób bardzo bolesny. W konsekwencji tego Meyer postanowił porzucić pracę w policji. Chce zapomnieć o tym, co było. Tylko, że przeszłość nie tak łatwo da o sobie zapomnieć. W szczególności, jeżeli zjawia się pod postacią jego dawnego przyjaciela. Meyer ma pomóc w przesłuchaniu kobiety, której 9letnia córka zaginęła i nikt nie wie co się stało. Huber próbuje tą sprawę powiązać z bestialskim zabójstwem 11letniego chłopca. Amadeusz został zabity i nikt nie wie kto tego dokonał. Mama Amadeusza, która jest znaną florystką, podobno jako ostatnia widziała Zosię żywą.

“Tylko martwi nie kłamią”

W kamienicy zostają znalezione zwłoki mężczyzny. Okazuje się, że jest to jeden z najbardziej znanych biznesmenów w okolicy. Wydawać by się mogło, że sprawa jest łatwa do rozwiązania – w szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę fakt, że biznesmen prowadził nielegalne interesy. Policja chciałaby już zamknąć sprawę, ale Meyer czuje, że rozwiązanie nie jest takie łatwe. Morderstwo w kamienicy może być powiązane ze sprawą sprzed 17 lat, która też do końca nie została wyjaśniona. Czy tym razem Meyer będzie umiał powiązać odpowiednie fakty? Czy doprowadzi do tego, że winna osoba w końcu stanie przed sądem? Warto poznać kolejną serię przygód jednego z najsłynniejszych profilerów policyjnych.

Zdjęcie utworzone przez Racool_studio - pl.freepik.com